Přeskočit na navigaci
INF, s. r. o.

Návod na konfiguraci e-mailového účtu

ThunderBird - IMAP

Pro nastavení nového účtu klikněte na „Vytvořit nový účet“. Pokud se Vám podaří vyskočit z nastavení účtu, lze se vrátit přes tlačítko „Zobrazit nastavení pro tento účet“ (viz. obr. 1).
Pokud nemáte zobrazenou tuto úvodní stránku, postupujte následovně:
Klikněte na „Nástroje“ - > "Natavení účtu“ -> „Akce účtu“ - > „Přidat poštovní účet“.

Po vyplnění všech údajů, jako je Vaše jméno, e-mail ve tvaru jmeno.prijmeni@infnet.net a hesla, klikněte na „Pokračovat“ (viz. obr. 2).

V případě, že se Vám zobrazí tato tabulka, klikněte na „Upravit“. Jinak pokračujte dalším krokem (viz. obr. 3).

Konfigurace Thunderbird Konfigurace Thunderbird Konfigurace Thunderbird
Obr. 1 Obr. 2 Obr. 3

Zkontrolujte si, zdali „Uživatelské jméno“ je zapsáno ve formátu „jmeno.prijmeni@infnet.net“ a příchozí server je nastaven na „IMAP“. Poté klikněte na „Ruční nastavení“ (viz. obr. 4).

Nyní se Vám zobrazí okno. Klikněte na „Server odchozí pošty (SMTP)“ a postupujte podle šipek. Jméno serveru může také být ve formátu „infnet.net – mail.infnet.net“. Nezapomeňte doplnit daty celý formulář s názvem „SMTP server“, výjimkou může být „Název serveru“. Na konec klikněte na „OK“ (viz. obr. 5).

Překlikněte se prosím do menu jmeno.prijmeni@infnet.net. Zkontrolujte veškerá data, vyznačená červeně na obrázku výše, zdali jsou uvedeny ve stejném formátu (viz. obr. 6).

Konfigurace Thunderbird Konfigurace Thunderbird Konfigurace Thunderbird
Obr. 4 Obr. 5 Obr. 6

V dalším menu zkontrolujte, zdali je uveden „Typ serveru“ jako „Poštovní server (POP)“. Pokud tomu tak není, je potřeba podstoupit celou konfiguraci znovu. Zkontrolujte si prosím i „Adresu serveru“, “Jméno uživatele“, „Číslo portu“, „Zabezpečené spojení“ a „Způsob autentizace“ (viz. obr. 7).

Po kliknutí na OK se Vám nejspíš zobrazí Výstraha. Stačí kliknout na „OK“ (viz. obr. 8).

Po začátku práce s Vaší mailovou schránkou, budete požádáni o přístupové heslo.

Zadejte Heslo, popřípadě zaškrtněte možnost „Použít Správce hesel pro uložení tohoto hesla“. Po uložení hesla do Správce hesel, již nebudete po Vás požadováno opětovné zadání hesla (viz. obr. 9).

Konfigurace Thunderbird Konfigurace Thunderbird Konfigurace Thunderbird
Obr. 7 Obr. 8 Obr. 9

<< zpět

© INF, s.r.o. 2014-2016