Přeskočit na navigaci
INF, s. r. o.

Návod na konfiguraci e-mailového účtu

ThunderBird - POP3

Pro nastavení nového účtu klikněte na „Vytvořit nový účet“. Pokud se Vám podaří vyskočit z nastavení účtu, lze se vrátit přes tlačítko „Zobrazit nastavení pro tento účet“ (viz. obr. 1).
Pokud nemáte zobrazenou tuto úvodní stránku, postupujte následovně:Klikněte na „Nástroje“ - > "Natavení účtu“ -> „Akce účtu“ - > „Přidat poštovní účet“.

Po vyplnění všech údajů, jako je Vaše jméno, e-mail ve tvaru jmeno.prijmeni@infnet.net a hesla, klikněte na „Pokračovat“ (viz. obr. 2).

V případě, že se Vám zobrazí tato tabulka, klikněte na „Upravit“ (viz. obr. 3).

Konfigurace Thunderbird Konfigurace Thunderbird Konfigurace Thunderbird
Obr. 1 Obr. 2 Obr. 3

Zkontrolujte si, zdali „Uživatelské jméno“ je zapsáno ve formátu „jmeno.prijmeni@infnet.net“ a příchozí server je nastaven na „POP3“. Poté klikněte na „Ruční nastavení“ (viz. obr. 4).

Nyní se Vám zobrazí okno. Klikněte na „Server odchozí pošty (SMTP)“ a postupujte podle šipek. Jméno serveru může také být ve formátu „infnet.net – mail.infnet.net“. Nezapomeňte doplnit daty celý formulář s názvem „SMTP server“, výjimkou může být „Název serveru“. Na konec klikněte na „OK“ (viz. obr. 5).

Překlikněte se prosím do menu jmeno.prijmeni@infnet.net. Zkontrolujte veškerá data, vyznačená červeně na obrázku výše, zdali jsou uvedeny ve stejném formátu (viz. obr. 6).

Konfigurace Thunderbird Konfigurace Thunderbird Konfigurace Thunderbird
Obr. 4 Obr. 5 Obr. 6

V dalším menu zkontrolujte, zdali je uveden „Typ serveru“ jako „Poštovní server (POP)“. Pokud tomu tak není, je potřeba podstoupit celou konfiguraci znovu. Zkontrolujte si prosím i „Adresu serveru“, “Jméno uživatele“, „Číslo portu“, „Zabezpečené spojení“ a „Způsob autentizace“ (viz. obr. 7).

Konfigurace Thunderbird
Obr. 7

<< zpět

© INF, s.r.o. 2014-2016